STUDEO ET CONSERVO

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE
"STUDEO ET CONSERVO"

Zobacz: Uroczyste zakończenie realizacji projektu

Zapraszamy młodzież zainteresowaną tematyką dziedzictwa kulturowego stolicy
oraz ochroną i konserwacją zabytków do wzięcia udziału w tym szczególnym projekcie.

• Chcesz wiedzieć, co to jest konserwacja zabytków?
  • Jak się ją wykonuje?
  • Na czym polega ochrona zabytków?

Przygotowaliśmy dla Was bardzo interesującą ofertę, w postaci wykładów, warsztatów oraz zajęć terenowych! To wspaniała okazja do poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej w tym zakresie. Zapoznacie się z działaniami towarzyszącymi pracy konserwatora zabytków, odwiedzicie zabytkowe obiekty architektoniczne, na terenie których odbywały się lub trwają prace konserwatorskie.
Jedne z wielu atrakcji, które czekają na uczestników programu, to m.in. wyjazd do gotyckiego zamku książąt mazowieckich (XV w.) w Czersku, praktyczne ćwiczenia z tzw. ginących zawodów (kowalstwo, garncarstwo), zwiedzanie historycznych obiektów (dwory i pałace Mazowsza) oraz konkursy: fotograficzny i literacki związane z ochroną, rewitalizacją i konserwacją zabytków.

Udział w projekcie jest bezpłatny!
Czekamy na Wasze zgłoszenia już od 15 sierpnia 2007 r.

Fundacja Hereditas składa podziękowania za udostępnienie obiektów, pracowni i terenów prac konserwatorskich na potrzeby projektu "Studeo et conservo - warsztaty konserwatorskie dla dzieci i młodzieży" następującym instytucjom:
  • Społeczny Komitet Opieki nad Zabytkami Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego w Warszawie przy Zarządzie Głównym Towarzystwa Opieki nad Zabytkami
  • Zamek Królewski w Warszawie
  • Prywatne Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii
  • Pracownia Konserwacji Zabytków MONUMENT
  • Związek Polskich Artystów Plastyków
  • Muzeum Techniki
  • Pracownie Konserwacji Zabytków MATEUSZ
  • Muzeum Pałac w Wilanowie
  • Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki - Okręg Warszawski ZPAP
oraz podziękowania Towarzystwu Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku za pomoc w przygotowaniu programu wyjazdu naukowo-badawczego do Góry Kalwarii i Czerska

Patronat nad projektem objęły m.in.
"Stolica" oraz "Spotkania z Zabytkami"

Projekt powstaje przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy