Obóz wolontariacki nr 2 (18-22 lipca)

Zasady obozu wolontariackiego nr 2 (18-22 lipca):

Udział w obozie jest bezpłatny.

Obóz trwa od 18 do 22 lipca, 8 godzin dziennie.

Zapewniamy całodniowe wyżywienie: suchy prowiant i/lub obiad w barze Ząbkowskim.

Nie zapewniamy noclegów.

Nie zwracamy kosztów dojazdu na miejsce obozu; zapewniamy natomiast bilety ZTM do swobodnego poruszania się po mieście w trakcie prac prowadzonych podczas obozu.

Wymagamy własnego aparatu fotograficznego, samodzielności i zaangażowania w pracę.

Uczestnicy nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę – wszelkie czynności prowadzone w trakcie obozu (dokumentacja detalu w terenie) oraz prace nad bazą detalu (po zakończeniu obozu) wykonywane są wolontarystycznie.

Liczba miejsc ograniczona.

Program obozu wolontariackiego:

1. DZIEŃ, termin: 18.07 (poniedziałek), godz. 10.00-18.00, wstęp do warsztatów, warsztaty foto (teoria + praktyka fotografowania architektury i detalu arch., początek inwentaryzacji w terenie); miejsce spotkania: biuro Fundacji Hereditas, ul. Marszałkowska 58 lok. 24:
  1. dr Anna Gola - 3 godz., wstęp do warsztatów: wykład "Style i detal architektoniczny", omówienie ustawyy o opiece nad zabytkami;
  2. Jarosław Zieliński, 3 godz.: warsztaty fotografowania architektury/detalu architektonicznego – teoria i praktyka, początek prac terenowych, rozpoznanie terenu, przydzielenie zadań/rejonów/obiektów,
  3. Jarosław Zieliński, 2 godz.: praca w terenie: inwentaryzacja i dokumentacja detalu architektonicznego kamienic praskich

1. DZIEŃ, termin: 19.07 (wtorek), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania:
    na rogu Wileńskiej i Targowej:

1. DZIEŃ, termin: 20.07 (środa), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania: na rogu Wileńskiej i Targowej:

1. DZIEŃ, termin: 21.07 (czwartek), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania:
    na rogu Wileńskiej i Targowej:

1. DZIEŃ, termin: 22.07 (piątek), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania:
    na rogu Wileńskiej i Targowej:
  1. Jarosław Zieliński, inwentaryzacja i dokumentacja detalu architektonicznego kamienic praskich; podsumowanie i zakończenie obozu

1. Początek prac nad bazą danych detalu architektonicznego, folder (do 30.09.2016)