Obóz wolontariacki nr 1 (4, 5, 8, 9, 15 i 16 lipca)

Zasady obozu wolontariackiego nr 1 (4, 5, 8, 9, 15 i 16 lipca):

Udział w obozie jest bezpłatny.

Obóz przeznaczony jest dla osób dorosłych, trwa 6 dni, 8 godzin dziennie.

Zapewniamy całodniowe wyżywienie: suchy prowiant i/lub obiad w barze Ząbkowskim.

Nie zapewniamy noclegów.

Nie zwracamy kosztów dojazdu na miejsce obozu; zapewniamy natomiast bilety ZTM do swobodnego poruszania się po mieście w trakcie prac prowadzonych podczas obozu.

Wymagamy własnego aparatu fotograficznego, samodzielności i zaangażowania w pracę.

Uczestnicy nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę – wszelkie czynności prowadzone w trakcie obozu (dokumentacja detalu w terenie) oraz prace nad bazą detalu (po zakończeniu obozu) wykonywane są wolontarystycznie.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w obozie jest bezpłatny.

Program obozu wolontariackiego:

1. DZIEŃ, termin: 4.07 (poniedziałek), godz. 10.00-18.00, wykłady,
    miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52:
  1. Adam Lisiecki (Muzeum Warszawskiej Pragi), 3 godz.: rewitalizacja Pragi;
  2. dr Anna Gola, 3 godz.: omówienie ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami, historia form architektonicznych / stylów w architekturze, historia architektury Warszawy
    ze szczególnym uwzględnieniem tematyki architektury mieszkaniowej (kamienice)
    w Warszawie i na Pradze, rewitalizacja dzielnic Warszawy;
  3. dr Anna Gola, 2 godz.: warsztaty dot. przygotowania opisów detalu architektonicznego: wykład + ćwiczenia; podczas warsztatów – ćwiczenia wypełniania białych kart

Wykładom towarzyszyć będą prezentacje multimedialne; wolontariusze otrzymają materiały edukacyjne (oprawione broszury xero, ok. 20-25 stron A4) z zarysem podstawowych informacji z wykładów.

1. DZIEŃ, termin: 5.07 (wtorek), godz. 10.00-18.00, warsztaty foto (teoria + praktyka fotografowania architektury i detalu arch., początek inwentaryzacji w terenie); miejsce spotkania: przy wejściu do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52:
  1. Piotr Grzegorz Mądrach, 6 godz.: warsztaty fotografowania architektury/detalu architektonicznego – teoria i praktyka, początek prac terenowych, rozpoznanie terenu, przydzielenie zadań/rejonów/obiektów,
  2. Piotr Grzegorz Mądrach, 2 godz.: praca w terenie: inwentaryzacja i dokumentacja detalu architektonicznego kamienic praskich

1. DZIEŃ, termin: 8.07 (piątek), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania: przy wejściu do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52:

1. DZIEŃ, termin: 9.07 (sobota), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania: przy wejściu do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

1. DZIEŃ, termin: 15.07 (piątek), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania: przy wejściu do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52:

1. DZIEŃ, termin: 16.07 (sobota), godz. 10.00-18.00, miejsce spotkania: przy wejściu do Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
  1. Piotr Grzegorz Mądrach, inwentaryzacja i dokumentacja detalu architektonicznego kamienic praskich; podsumowanie i zakończenie obozu.

1. Początek prac nad bazą danych detalu architektonicznego, folder (do 30.09.2016)