Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę. Kontynuacja spacerów po Ursynowie, II edycja

Projekt  Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę  jest kontynuacją I edycji projektu, cieszącego się dużym powodzeniem. Pomysł przeprowadzenia cyklu spacerów popularyzujących dzielnicę Ursynów i jej kulturowe dziedzictwo, powstał z uwagi na niewielkie (w porównaniu z innymi dzielnicami) zainteresowanie Ursynowem i funkcjonujący w potocznej opinii stereotyp „osiedla z wielkiej płyty”.

Fundacja Hereditas w kolejnej edycji ukaże mniej znane oblicze tej dzielnicy, w szczególności zabytki i związane z nimi historie, np. kościół św. Katarzyny, reprezentacyjny hipodrom na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu, czy miejsca i opowieści dotyczące czasów PRL-u, a także bardziej współczesne oblicze dzielnicy.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny w zakładce harmonogram spacerów.

Zapraszamy mieszkańców Ursynowa, warszawiaków, seniorów oraz turystów odwiedzających Warszawę.

Udział w spacery jest otwarty i bezpłatny!

Czas trwania projektu czerwiec- wrzesień 2014.