ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Odkrywanie kart historii warszawskiej Pragi

Zapraszamy na podstronę projektu "Odkrywanie kart historii warszawskiej Pragi" poświęconego tematyce miejsc kaźni i zbrodni NKWD i UB.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Praskie kamienice. Przedwojenny szyk ukryty w detalu

Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zaprasza dnia 02.10.2014r. o godz. 18.00 na wykład Krzysztofa Jaszczyńskiego pt. "Praskie kamienice. Przedwojenny szyk ukryty w detalu".

Na poligonie awangardy - perełki architektury Ursynowa
Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach projektu
"Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę. Spacerkiem po Ursynowie" dofinansowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów, który odbędzie się w dniu 26 października - sobota(w zamian za spacer pierwotnie zaplanowany na 31 sierpnia, który z przyczyn losowych się nie odbył).
Zbiórka: róg ul. Puławskiej i ul. Pileckiego, godz. 11.30
Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą  biletów komunikacji miejskiej.

O elitach, co w wielkiej płycie mieszkały
Na przedostatni spacer w ramach projektu "Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę. Spacerkiem po Ursynowie" zapraszamy 19 października o godz. 11:00.
Zbiórka: róg al. KEN i ul. Surowieckiego, przy Domu Sztuki.

Wykład pt. "W poszukiwaniu ukrytych znaczeń... Wymowa symboliczna założenia parkowego Gucin-Gaj", z cyklu "Ursynowskie spotkania z zabytkami"

17 października 2013 (czwartek), godz. 19:00
Biblioteka Publiczna im. J.U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów, Czytelnia Naukowa Nr XIV, ul. Lachmana 5

XIX-wieczny park, poświęcony pamięci Stanisława Kostki i Ignacego Potockich, był tworzony przy udziale m.in. Juliana Ursyna Niemcewicza, Stanisława Staszica, ks. Adama Czartoryskiego czy ministra Tadeusza Mostowskiego. O wyjątkowości tego założenia świadczy oryginalna koncepcja Gaju-pomnika, odwołania do tradycji świętych gajów oraz jego obywatelsko-patriotyczna wymowa ideowa. Wszystko to sprawia, że ten zdewastowany i nieco zapomniany park zajmuje ważne miejsce w historii polskich ogrodów ozdobnych.
Prowadzi Piotr Sypczuk
Projekt jest realizowany w ramach stypendium dla osób zajmujących się działalnością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

1[2] 34567891011121314151617181920212223242526272829303132