ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Zapraszamy serdecznie do udziału w otwartym wykładzie poświęconym architekturze realizmu socjalistycznego w Warszawie, który poprowadzi Jarosław Zieliński, historyk Warszawy, autor m.in. wielotomowego "Atlasu dawnej architektury ulic i placów Warszawy", książek wydanych przez Fundację Hereditas: "Realizm socjalistyczny w Warszawie" i "Neony. Ulotny ornament warszawskiej nocy".

Traktorzystka Iza Marcinkowska na budowie MDM, wg "Stolica" 1952, fot. L. Jabrzemski
UWAGA! Obowiązują zapisy pod nr tel. 22 353 83 30
lub e-mail: elzbieta.stefaniak@fundacja-hereditas.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Termin: 14.04.2011 godz. 18:00
Miejsce: ul. Marszałkowska 4 lok.4, Warszawa

Wykład odbywa się w ramach projektu "Na prawym brzegu. Podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracujących Prażan." (POKL 8.1.1), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Realizm socjalistyczny w Warszawie. Urbanistyka i architektura.

Fundacja Hereditas
ma przyjemność zaprosić na promocję książki

Jarosława Zielińskiego
pt. Realizm socjalistyczny w Warszawie. Urbanistyka i architektura

w dniu 16 grudnia 2009 r., o godz. 17.30
w nowej siedzibie Fundacji Hereditas, przy ul. Marszałkowskiej 4 lok. 4, w Warszawie

O architektonicznym dziedzictwie doby realizmu socjalistycznego gawędzić będą Jarosław Zieliński i Jerzy S. Majewski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Jaszczyński z miesięcznika "Stolica".

Publikacja została wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

07.02.2011r. - Wyniki rekrutacji na kurs na przewodnika miejskiego

Fundacja Hereditas podaje do wiadomości wyniki rekrutacji osób, które zgłosiły chęć uczestniczenia w kursie na przewodnika miejskiego, który organizowany jest w ramach projektu "Na prawym brzegu. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracujących Prażan". Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL 8.1.1). Komisja rekrutacyjna obradująca 4 lutego 2011, pod przewodnictwem kierownika projektu Agnieszki H. Rudkowskiej, zdecydowała o przyjęciu 40 osób oraz o utworzeniu listy rezerwowej, z której rekrutowani będą kolejno uczestnicy w momencie rezygnacji osoby wcześniej zakwalifikowanej.

Fundacja Hereditas nowym wydawcą "Spotkań z Zabytkami"
Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Fundacja Hereditas została nowym wydawcą tytułu "Spotkania z Zabytkami". Ta sytuacja stawia przed nami ważne i odpowiedzialne zadanie kontynuowania ponad 30-letniej tradycji wydawnictwa.

Zapraszamy do prenumeraty Spotkań z Zabytkami na rok 2010

"Katalog warszawskiego dziedzictwa postindustrialnego"

"Katalog warszawskiego dziedzictwa postindustrialnego" jest publikacją, która ukazuje warszawskie zabytki poprzemysłowe (w sumie 98 obiektów) zlokalizowane na terenie Mokotowa, Śródmieścia, Woli, Pragi Północ i Pragi Południe. Książka uwzględnia obiekty wzniesione do II wojny światowej. Obiekty tego rodzaju niemal całkowicie pomijano w dotychczasowych opracowaniach, stanowiących próby katalogowej prezentacji zabytkowej substancji stolicy. Nie wszyscy mają też świadomość wartości (architektonicznej, konstrukcyjnej) obiektów powstałych w omawianym okresie.

1234567891011121314151617[18] 1920212223242526272829303132